top of page

Starówka, Muzeum Antropologiczne

i targ czarowników

TERMIN

Każdy dzień tygodnia oprócz poniedziałku

 MIEJSCE

Starówka - Muzeum Antropologiczne - Targ Magii 

CENA

95 USD/ os. (lub równowartość w EUR lub PLN)

CZAS

Ok. 9 godzin, wyjazd o 9:00 i powrót ok.  18:00. 

Po śniadaniu przejazd do Muzeum Antropologii, zwiedzanie najbogatszej i największej na świecie ekspozycji poświęconej kulturom prehiszpańskim. Muzeum zostało otwarte w 1964 roku, posiada 25 sal z wystawami stałymi i tymczasowymi, a każda z sal zawiera oryginalne dzieła poszczególnych cywilizacji z całego Meksyku. Sam budynek zaprojektowany przez Pedra Ramireza Vazqueza również robi niesamowite wrażenie. 

Po zwiedzaniu i krótkiej przerwie na kawę oraz zakupy przejazd na Mercado de Sonora, jedynym w swoim rodzaju targu czarowników w mieście Meksyk. Znajdują się tam różne działy: z zabawkami, strojami na bale przebierańców, wyrobami ceramicznymi, a na końcu hali targowej znajduje się sekcja białej i czarnej magii. Można tu się zaopatrzyć w zioła leczące wszelkie dolegliwości, cudowne amulety, figurki świętych niekoniecznie uznanych przez kościół katolicki oraz spraye i mydła na wszelakie problemy, od niewiernego męża aż po kłopoty finansowe. Przy stoiskach czekają szamani oraz wróżbici oferujący swoje usługi. 

 

Z targu przejazd  do głównego placu miasta Meksyk, potocznie zwanego zócalo. Plac Konstytucji ma wymiary 195 x 215 m i jest jednym z największych na świecie. To właśnie tu zaczęła się historia miasta Meksyk. W 1325 roku Aztekowie dotarli do Doliny Meksyku, którą wypełniało jezioro i założyli imperium Tenochtitlan na sztucznie utworzonej wyspie. W ciągu dwustu lat zdołali podporządkować sobie wszystkie zamieszkałe w środkowym Meksyku ludy, jednak w 1521 roku zostali pokonani przez Hiszpanów, którzy swoją stolicę wznieśli na gruzach dawnej azteckiej potęgi. 

Zwiedzanie: ruiny dawnych azteckich świątyni (Templo Mayor), barokowa katedra (Catedral Metropolitana) budowana przez Hiszpanów przez kilka wieków. Wejście do Pałacu Narodowego (Palacio Nacional) z gigantycznymi freskami Diego Rivery przedstawiającymi historię Meksyku oraz kulturę wybranych kultur prehiszpańskich. 

Obiad w lokalnej restauracji w formie bufetu. Czas wolny na zdjęcia, powrót do hotelu. 

Cena: 95 USD od osoby

 

W cenie:

 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów według programu

 • Polskojęzyczny przewodnik na całej trasie

 • Obiad w formie bufetu

 • Transport prywatnym samochodem, opłaty drogowe i parkingowe

Cena nie obejmuje:

 • napojów do obiadu

 • zwyczajowych napiwków dla kelnerów, kierowcy

 • wydatków osobistych

 • atrakcji nieujętych w programie

Uwagi:

 • cena jest dla grupy min. 6 osób, przy mniejszych grupach wycena jest przygotowywana indywidualnie

 • istnieje możliwość zwiedzania w innym języku

 • w poniedziałki Muzeum Antropologiczne oraz Pałac Narodowy są zamknięte

 • Pałac Narodowy jest siedzibą rządu i może być zamknięty z powodu wizyty dyplomatycznej lub manifestacji bez wcześniejszego ostrzeżenia

                                    Chcesz zarezerwować wycieczkę? Masz pytania? Napisz na info@meksykpopolsku.pl 

                                     podając swoje imię i nazwisko, liczbę osób oraz proponowany termin wyjazdu. 

bottom of page