top of page

Marakame w Polsce

W zeszłym miesiącu Polskę odwiedził Marakame don Jose, członek starszyzny Indian Wixaritari oraz lider ceremionalny z miejscowości La Laguna Seca w centralnym Meksyku. Jego wizyta to wstęp to szerszej akcji mającej na celu obronę świętej ziemi Wixaritari, pustyni Wirikuty. 

Ani jednej mniej. Czarna środa w Meksyku.

October 19, 2016

W środę 19 października w Argentynie i Meksyku odbyły się protesty kobiet wzorowane na polskim strajku z 3/10. Tysiące ludzi wyszło na ulicę, aby wyrazić swój gniew i sprzeciw spowodowany nieustającą falą przemocy wobec kobiet. "Ani jednej mniej", "Chcemy siebie żywe" to główne hasła demonstracji. 

Trump z wizytą w Meksyku

Jeszcze niedawno Donald Trump obrażał Meksykanów, nazywając ich gwałcicielami i handlarzami narkotyków. Wczoraj przyjechał z wizytą do Meksyku na zaproszenie prezydenta Peña Nieto, który sam wcześniej porównał Trumpa do Hitlera i Mussoliniego. O czym rozmawiali i co z tego wynika?

Nowe miejsce w Meksyku wpisane na listę UNESCO

July 16, 2016

Cztery wulkaniczne wyspy tworzące Archipelag Revillagigedo zostały dzisiaj wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Te niezamieszkałe wyspy znajdują się na Oceanie Spokojnym, na południe od Półwyspu Kalifornijskiego. 

Stypendia na studia w Meksyku

July 19, 2016

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Meksyku poprzez Meksykańską Agencję Współpracy Międzynarodowej na rzecz Rozwoju (AMEXCID) otworzyło nabór wniosków do "Stypendium Rządu Meksyku dla Cudzoziemców 2017" dla wszystkich osób zaintereosowanych podjęciem studiów w Meksyku. 

Zamieszki w Oaxace

June 25, 2016

Ponad sto osób rannych, ośmiu zabitych. To biland starć z policją podczas zamieszek, do których doszło w południowym stanie Meksyku, Oaxaca. 

Please reload

Do posłuchania
bottom of page