Miasto Meksyk 2 dni

Dzień I

Wcześnie rano transfer na lotnisko i przelot do miasta Meksyk. Wizyta na Placu Trzech Kultur, jednym z najbardziej symbolicznych i historycznych miejsc w kraju. Zwiedzanie największego maryjnego sanktuarium świata w Guadalupe, gdzie według legendy Indianinowi Juanowi Diego objawiła się Matka Boża: Bazylika Stara i Nowa, Wzgórze Tepeyac, Ogrody Guadalupańskie. Czas wolny na zakupy i chwilę refleksji. Przejazd do jednego z najpotężniejszych miast prehiszpańskich, Teotihuacan, wpisanego na listę Unesco. Spacer po strefie archeologicznej: Pałac Pierzastego Motyla, Piramida Księżyca, Aleja Zmarłych. Możliwość wejścia na słynną, prawie 70-metrową Piramidę Słońca. Wizyta w warsztacie obsydianu "świętego kamienia Azteków"  - poznanie jego pochodzenia i zasad wykorzystania oraz obróbki. Możliwość zrobienia zakupów pamiątek. Przejazd do hotelu. Nocleg w mieście Meksyk.

Wieczorem dla chętnych za dodatkową opłatą ludowy meksykański show na placu Garibaldiego (mariachis, pokaz z lassem, śpiewy i tańce). 

Dzień II

Po śniadaniu przejazd reprezentacyjną aleją miasta Paseo de la Reforma do Lasu Chapultepec, największego parku miejskiego w Ameryce Łacińskiej. Wizyta w Muzeum Antropologicznym, w którym znajduje się najbogatsza na świecie kolekcja sztuki prekolumbijskiej. Przejazd i zwiedzanie centrum historycznego miasta Meksyk, wpisanego na listę UNESCO: Kościół Katedralny, Templo Mayor (ruiny Wielkiej Świątyni Azteków), Pałac Prezydencki z muralami Diego Rivery. Przejazd na lotnisko i wylot do Cancun. Transfer do hotelu.

Cena: 300 USD od osoby

W cenie:

  • opieka polskojęzycznego przewodnika

  • transport prywatnym samochodem

  • bilety wstępu według programu

  • transfer z Cancun lub Playa del Carmen na lotnisko w Cancun i z powrotem, w przypadku transferu dalszego niż z Playa del Carmen, jest naliczana dodatkowa opłata

  • nocleg w hotelu 3*

Cena nie zawiera:

  • obiadów ani kolacji

  • biletu lotniczego Cancun- miasto Meksyk (ok. 150 USD w dwie strony)

  • opłaty za wieczór folklorystyczny

  • opłaty za filmowanie na strefie archeologicznej (45 peso)

  • zwyczajowych napiwków dla kierowcy i kelnerów

* większość muzeów w mieście Meksyk jest zamknięta w poniedziałki

* cena jest wyliczona dla grup min. 6 osób, przy mniejszej ilości osób cena jest wyliczana indywidualnie

Wszystkie teksty oraz zdjecia na stronie są własnością Iwony Klemczak (chyba, że jest zaznaczone inaczej) i podlegają prawom autorskim. Kopiowanie w części lub całości wymaga pisemnej zgody autora.