Niedoceniony stan Meksyk- moje ulubione miejsca

Stan Meksyk (Estado de México) otacza stolicę z trzech stron. Ze wszystkich meksykańskich stanów jest najbardziej i najgęściej zaludniony. Dużo ludzi tutaj się przeprowadza ze względu na koszty i mniejszy tłok, ale zachowuje pracę w mieście Meksyk. Chociaż gospodarka regionu wciąż opiera się głównie na przemyśle i górnictwie, coraz większą rolę odgrywa turystyka, zwłaszcza górska i kulturowa.


Przebiegają tędy aż trzy łańcuchy wulkaniczne (Monte Alto, Sierra Nevada oraz Las Cruces), znajduje się tu aż dziewięć parków narodowych oraz jedna z najsłynniejszych i największych stref archeologicznych- Teotihuacán. Mnie zachwyciły również urokliwe niewielkie pueblos. Każde jest jedyne w swoim rodzaju i ma jakąś specjalizację, a to lokalny trunek, a to rodzaj rękodzieła.


Poniżej opisałam wybrane miejsca, ale lista oczywiście będzie się powiększać! A może Wy macie swoje ulubione miejscówki w tym regionie?


NEVADO DE TOLUCA


To nieaktywny wulkan o wysokości 4.680 m n.p.m., położony 20 km od miasta Toluca. Księżycowy krajobraz i przepięknie mieniące się w słońcu dwa jeziora w kraterze sprawiają, że warto się trochę pomęczyć przy wchodzeniu. Te widoki wszystko wynagradzają.

Jak dojechać?